جمعه 8 مرداد 1400 - 18 فوریه 779
آموزش تخصصی دوره ی COMSOL_مجتمع فنی کلیک نو

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی

 

 

از سال ۲۰۰۵، نام FEMLAB به COMSOL Multiphysics تغییر داده شد. در حال حاضر کاربرد این نرم افزار با سرعت چشم گیری در میان طرفداران تکنولوژی های سطح بالا (High Tech ) در حال گسترش بوده و دانشگاه های معتبری نظیر Stanford و MIT از این محصول در آزمایشگاه های خود استفاده می کنند. هم چنین بزرگ ترین مشتری تجاری این نرم افزار سازمان فضایی امریکا (NASA ) می باشد. از دیگر مشتریان مطرح کامسول می توان به شرکت های General Electrics و شرکت Millipore اشاره نمود. شرکت General Electrics از این نرم افزار جهت طراحی و شبیه سازی باتری های هیبریدی و شرکت Millipore به منظور توسعه محصولات بیوتکنولوژی خود از این محصول استفاده می کنند.

با استفاده از نرم‌افزار COMSOL Multiphysics می‌توان طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی برق، مکانیک، علوم زمین، شیمی، فیزیک، نجوم و کوانتوم را انجام داد. همچنین این برنامه امکان تعامل با نرم‌افزارهای مهندسی دیگر مانند کتیا و متلب و سالیدورکس و اینونتور و اکسل و را دارد .

این نرم‌افزار در سال ۱۹۸۶ توسط دانشجویان مؤسسه سلطنتی فناوری سوئد ایجاد شد و نیز نام قبلی این نرم‌افزار  FEMLAB بوده‌است و از سال ۲۰۰۵ به COMSOL Multiphysics تغییر نام داده‌است .

قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار COMSOL Multiphysics :

·         طراحی و شبیه‌سازی پروژه‌های مهندسی برق، مکانیک، علوم زمین، شیمی، فیزیک، نجوم و کوانتوم

·         حل معادلات دیفرانسیل سیستم‌های غیر خطی توسط مشتق‌های جزئی روش المان محدود در فضاهای یک، دو و سه بعدی

·         راهگشای خوبی در حضور چالش‌هایی نظیر میدان‌های الکترومغناطیسی، کشش، دینامیک سیالات و دینامیک گاز

·         امکان تعامل با نرم‌افزارهای مهندسی دیگر مانند کتیا و متلب و سالیدورکس و اینونتور و اکسل و

·         قابلیت نصب هم بر روی ویندوزهای ۳۲ بیتی و هم ۶۴ بیتی

·         قابلیت نصب در سیستم عامل Mac OS و Linux و ...

هر سه مرحله ی پیش پردازش، پردازش و پس پردازش در محیط کامسول قابل انجام است. جهت سهولت در طراحی و شبیه‌سازی امکان برقرای ارتباط هم زمان (Live Link) با سایر نرم افزارها نظیر متلب (MATLAB) ، اکسل (Excel) ، اتوکد (AutoCAD) ، سالیدورک (SolidWorks) ، سالید اج (Solid Edge) ، رویت (Revit) ، کتیا (CATIA) و اینونتور (Inventor) وجود دارد که به هنگام نصب نرم افزار در صورت موجود بودن نرم افزارهای ذکرشده، پلاگین های (plug in) نرم افزار به صورت خودکار در نرم افزارهای مقصد بارگذاری می شود .

 

محیط کار (Desktop ) نرم افزار COMSOL   به صورت یکپارچه می باشد که سبب سهولت در انجام شبیه سازی های مابین رشته ای می شود. ماژول های افزودنی به نرم افزار نیز این یکپارچگی را حفظ نموده و نحوه تعامل شما با نرم  افزار حتی در حضور این ماژول ها به هیچ عنوان تغییر نمی کند. با استفاده از این نرم  افزار به راحتی می توانید با قابلیت اطمینان بالایی مدل هایی از یک نوع فیزیک را در محیط و بسترهایی با چند فیزیک توسعه دهید تا چندین پدیده به صورت همزمان درحل مساله لحاظ شوند. دستیابی به این امکان حتی این قدرت را به شما می دهد که بدون دانستن معلومات عمیق از مدل ریاضی مساله و روش های حل عددی، مسایل خود را حل نمایید.

 

Instagram:@MFClickNo

Telegram:@MFClickNo

www.new-click.ir

 تلفن تماس جهت هماهنگی:04133377363_04133377474_04133377475

نشانی: تبریزخیابان آزادی  نرسیده به زیر گذرمارالان از سمت آبرسان پلاک 106 طبقه دوم

 

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی و دوره های آزاد می باشد. نظیر دوره های :
فناوری اطلاعات ITو شبکه
رباتیک
مدیریت و صنایع
صنایع خودرو
مکانیک
نفت و گاز و پتروشیمی
متالوژی
جوشکاری و بازرسی جوش
صنایع چوب
صنایع شیمیایی تاسیسات
بهداشت و ایمنی
هنرهای تجسمی
عمران
نقشه کشی
معماری
امورمالی بازرگانی و اداری
حسابداری
خدمات آموزشی
زبان تخصصی
برق الکترونیک
سخنرانی و فن بیان
بورس

 


نوشته شده در   سه شنبه 21 خرداد 1398  ساعت  11   توسط   المیرا حاتمی