شنبه 9 مرداد 1400 - 19 فوریه 779
آموزش تخصصی دوره ی CAESAR II _مجتمع فنی کلیک نو

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی        

امروزه می توان به جرات نرم افزار Caesar II  را یکی از محبوبترین نرم افزار های تحلیل تنش در سیستم های Piping دانست.این نرم افزار محصول شرکت COADE  می باشد . این شرکت آمریکائی نرم افزار های دیگری نظیر CAD WORX ،PVELIT وTANK را نیز تولید می نماید اما عمده معروفیتش را مدیون نرم افزار  Caesar II است . نرم افزار Caesar II  قادر به تحلیل تنش سیستم های لوله کشی است  وقادر ا ست نتایج را  با توجه به استانداردی که کاربر انتخاب می نماید بسنجد. محیط مدلسازی این نرم افزار از نسخه 4.5 به بعد از تغییرات قابل ملاحظه ای کرده . که کاربر را قادر به مدلسازی سریع و آسان سیستم piping  می نماید. کاربر در مدلسازی اولیه  قادر به مدلسازی لوله بامواد مختلف در سایز های گوناگون می باشد .
 
نرم افزار از یک منبع کامل تکیه گاه بر خوردار است تا  کاربر بتواند  تکیه گاه مورد نظر خود را انتخاب و سیستم لوله کشی را مقید سازد . از قابلیت دیگر این محیط این است که طراح قادر به برسی سیستم مورد نظر در 9 دما و 9 فشار گوناگون است . همچنین کاربر می تواند یک فشار مجزا برای تست آب (Hydro test ) در محیط مدلسازی وارد نماید. و پارامتر های دیگر همچون ضخامت عایق، خوردگی مجاز و ... را در طراحی مورد توجه قرار دهد .بعد از انجام مرحله  مدلسازی، کاربر می تواندبا استفاده ازError checking    هرگونه اشتباه در تجلیل را برطرف کند فاز تحلیل نرم افزار Caesar II قابلیت تحلیل استاتیکی و دینامیکی سیستم لوله کشی را داراست.


تحلیل استاتیکی :


تحلیل استاتیکی مهمترین بخش تحلیلی نرم افزار می باشد زیرا به جز مواردی خاص که در بخش تحلیل دینامیکی گفته خواهد شد تحلیل استاتیکی برای تحلیل سیستم لوله کشی صنعتی راه حل های مناسبی را در اختیار کاربر قرار می دهد. زمانی که تحلیل استاتیک صورت می پذیرد نرم افزار
CAESAR II مانند دیگر نرم افزارهای تحلیلی نیاز به مشخص کردن شرایط تحلیل دارد. کاربر قبل از آغاز تحلیل استاتیکی قادر است که  Loade case های  مورد نظر خود را برای تحلیل  آماده  سازد . نرم افزار  بعد از انجام  عمل   Error chrckingو قبل از انجام عمل تحلیل خود به کاربر Loade case هایی را هم پیشنهاد می دهد. کاربر می تواند Loade case هایی  رابرای وزن سیستم، وزن سیستم لوله کشی با آب در حالت  ( Hydrotest ) حالت کاری سیستم در شرایط کاری در دماهای مختلف و حالت کاری سیستم تحت دما که به صورت برداری از حالت وزنی سیستم کم شده است و موارد دیگری مانند تحلیل  استاتیکی  زلزله  و تحلیل  استاتیکی شیر های اطمینان را مورد تحلیل قراردهد .بعد از انجام شدن تحلیل استاتیکی توسط نرم افزار کاربر قادر است مقدار جابجایی،نیروها ،تنش ها و را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد. نرم افزار خروجی های این قسمت را هم بصورت گرافیک و انیمیشن و هم به صورت اعداد و ارقام در اختیار کاربر قار می دهد .


نرم افزار CAESAR II  چهار نوع تحلیل مختلف را برای کاربر ارائه می دهد که عبارتند از :

محاسبات فرکانس طبیعی سیستم لوله کشی (Natural frequency calculation )
تحلیل هارمونیک (Harmonic analysis )
تحلیل طیف پاسخ ( Response spectrum analysis )
تحلیل وابسته به زمان ( Time history analysis )

به جز تحلیل نوع اول سایر تحلیل ها خود به شاخه های تحلیلی دیگر تقسیم می شوند. که نرم

افزار قادر به تحلیل سیستم لوله کشی تحت این شرایط می باشد .

 

 

 

Instagram:@MFClickNo

Telegram:@MFClickNo

www.new-click.ir

تلفن تماس جهت هماهنگی:04133377363_04133377474_04133377475

نشانی: تبریزخیابان آزادی  نرسیده به زیر گذرمارالان از سمت آبرسان پلاک 106 طبقه دوم

 

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی و دوره های آزاد می باشد. نظیر دوره های :

فناوری اطلاعات ITو شبکه

رباتیک

مدیریت و صنایع

صنایع خودرو

مکانیک

نفت و گاز و پتروشیمی

متالوژی

جوشکاری و بازرسی جوش

صنایع چوب

صنایع شیمیایی تاسیسات

بهداشت و ایمنی

هنرهای تجسمی

عمران

نقشه کشی

معماری

امورمالی بازرگانی و اداری

حسابداری

خدمات آموزشی

زبان تخصصی

برق الکترونیک

سخنرانی و فن بیان

بورس

 


نوشته شده در   چهارشنبه 22 خرداد 1398  ساعت  03   توسط   المیرا حاتمی