شنبه 9 مرداد 1400 - 19 فوریه 779
آموزش تخصصی دوره ی AUTODESK INVENTOR_مجتمع فنی کلیک نو

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی 

اتودسک اینونتور به انگلیسی :( Autodesk Inventor) یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که توسط شرکت اتودسک ارائه شده‌است .شرکت اتودسک در سال ۲۰۰۹ نگارش ۱۳ این نرم‌افزار را عرضه کرد. توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ پرفروشترین نرم‌افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد و از نرم‌افزارهای معروف دیگر در این زمینه پیشی گیرد. از ورود این نرم‌افزار در ایران چند سالی می‌گذرد و علی‌رغم تأکید کمپانی سازنده این نرم‌افزار برای استفاده از آن، متأسفانه بطور بایسته مورد استقبال قرار نگرفت و تقریباً ناشناخته مانده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۶؛ این نرم‌افزار همراه با دیگر محصول معروف کمپانی اتودسک یعنی اتوکد و مکانیکال دسکتاپ به بازار عرضه شد و از آن تاریخ به بعد اینونتور، کم‌کم جای خود را در میان کاربران این رشته باز کرد. خصوصاً سازگاری کامل این نرم‌افزار با CAD یکی از علل موفقیت آن بود. چرا که برای شرکت‌هایی که نقشه‌های قدیمی خود را با اتوکد کار کرده بودند عامل سازگاری کامل نرم‌افزارهای مدلینگ جدید بسیار مهم بود. همچنین پشتیبانی این نرم‌افزار از نقشه‌های مدل شده توسط مکانیکال دسکتاپ یکی دیگر از عوامل موفقیت آن است. در ادامه سعی شده‌است تا با معرفی توانایی‌های این نرم‌افزار و کاربرد آن در صنعت امروز، گامی برای معرفی بهتر این نرم‌افزار صورت بگیرد . نرم‌افزار اینونتور به صورت مستقیم با سالیدورکس، مکانیکال دسکتاپ و سالید اچ رقابت می‌کند .

AUTODESK INVENTOR یک نرم افزار سه بعدی مکانیکی است که توسط شرکت اتودسک برای ایجاد نمونه های دیجیتال سه بعدی توسعه یافته است . Autodesk Inventor برای طراحی مکانیکی، ارتباطات و تداخل های طراحی و ایجاد قاب و شبیه سازی محصول مورد استفاده قرار گرفته می شود. این نرم افزار کاربران را قادر می سازد تا مدل های سه بعدی دقیقی را با کمک طراحی ، تجسم و شبیه سازی قبل از ساخته شدن محصول، تولید کنند.این نرم افزار دارای امکاناتی جهت شبیه سازی حرکت یکپارچه و آنالیز تنش بروی مونتاژ، که به موجب آن کاربران گزینه های ورودی بارها، اجزای دینامیگ یا پویا، بارهای اصطکاک و بیشتر برای شبیه سازی بارهای دینامیک برای محصولات قبل از تولید نهایی می باشد. کاربران می تواننداتفاقاتی که در شرایط مشخص شده در دنیای واقعی ممکن است رخ دهد با این نرم افزار کاملا آن اتقاقات را مشاهده و بررسی دقیق تری بروی محصول انجام دهند. ابزار های simulation کاربران را قادر به طراحی اتومبیل و قطعات خودرو می سازد.

عناصر انتهایی Autodesk Inventor اجازه می دهد تا کاربران برای تایید طراحی اجزاء ، آنها را تحت تست بارها و عملکردی قرار دهند. فن آوری بهینه سازی و مطالعات پارامتریکی به کاربران اجازه می دهد تا در مناطق تنش قطعات مونتاژی و مقایسه نوع انتخاب طراحی ،طراحی پارامتری داشته باشند. که مدل سه بعدی بر اساس این پارامترها بهینه سازی و به روز شوند.

Autodesk Inventor دارای محیط های کاری با فرمت های parts که قطعات اولیه ساخته می شوند، assemblies که قطعات part را بروی هم مونتاژ می کنند، drawing views که ترسیمات را به صورت کارگاهی داشته باشید که هر یک از این محیط ها نیز دارای بخش هایی می تواند باشد.  Autodesk Inventorرا می توانید یک کارخانه با تمام مواد اولیه و ابزارها بدانید. این نرم افزار با انواع فرمت های مختلف مهندسی سازگاری دارد و می توانید فایل ها را انتقال و وارد کنید. یکی از توانایی های این نرم افزار که در ورژن های جدید خیلی روی آن کار شده، قدرت تبادل فایل ها با نرم افزارهای Revit می باشد که به کاربران در این زمینه بسیار کمک می کند.

 

Autodesk Inventor دارای انواع مختلفی می باشد که Autodesk Inventor  Professional کامل ترین آنها می باشد. برای مثال اگرAutodeskInventor شمااز نوعStandard   باشد درآن ابزارهایی مانندPipin     وبرخی دیگر فعال  نیستند درحقیقت وجود ندارند بنابراین در انتخاب نوع نرم افزار Inventor دقت کنید.

 

  محیط های نرم افزار:

·        محیط ترسیمات دوبعدی ۲D Sketch و سه بعدی ۳D Sketch

·        محیط طراحی قطعات سه بعدیPart Modeling

·        محیط مونتاژکاریAssembly

·        محیط ایجاد قطعات ورق­کاری (Sheet Metal )

·        محیط جوشکاری قطعات (Weldment )

·        محیط شتاب دهنده طراحی(Design Accelerator )

·        محیط تحلیل تنش(Stress Analysis )

·        محیط تحلیل دینامیکی (Dynamic Simulation )                                                 

·        محیط عکسبرداری و فیلمبرداری از قطعاتinventor studio

 

 

Instagram:@MFClickNo

Telegram:@MFClickNo

www.new-click.ir

 

تلفن تماس جهت هماهنگی:04133377363_04133377474_04133377475

نشانی: تبریزخیابان آزادی  نرسیده به زیر گذرمارالان از سمت آبرسان پلاک 106 طبقه دوم

 

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی و دوره های آزاد می باشد. نظیر دوره های :
فناوری اطلاعات  ITو شبکه
رباتیک
مدیریت و صنایع
صنایع خودرو
مکانیک
نفت و گاز و پتروشیمی
متالوژی
جوشکاری و بازرسی جوش
صنایع چوب
صنایع شیمیایی تاسیسات
بهداشت و ایمنی
هنرهای تجسمی
عمران
نقشه کشی
معماری
امورمالی بازرگانی و اداری
حسابداری
خدمات آموزشی
زبان تخصصی
برق الکترونیک
سخنرانی و فن بیان
بورس

 

 


نوشته شده در   پنجشنبه 23 خرداد 1398  ساعت  02   توسط   المیرا حاتمی