شنبه 9 مرداد 1400 - 19 فوریه 779
آموزش تخصصی دوره ی MECHANICAL DESKTOP_مجتمع فنی کلیک نو

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی

 

 

یکی از تولیدات شرکت نرم افزارهای مهندسی  Autodesk می باشد Autodesk یکی از اولین شرکت هایی می باشد که با ساخت  AutoCAD استفاده از کامپیوتر را درطراحی مهندسی رواج داد پس از آن بود که کامپیوتر یکی از ابزارهای اصلی طراحی مهندسی به حساب آمداین نرم افزار بر پایه AutoCAD طراحی و عرضه شده است و برای ترسیمات پایه ی دو بعدی خود از آن بهره می برد.  بنابراین برای کار کردن با Mechanical Desktop نیاز به فراگیری AutoCAD نیز می باشد.

 Mechanical Desktopبا ارائه تمامی امکانات مربوط به مدل سازی، مونتاژ، مجموعه سازی، کاتالوگ قطعات استاندارد آماده، ایجاد روابط مکانی قطعات، تعریف نماهای انفجاری، تولید نقشی های دوبعدی حرفه ای و بسیاری از موارد دیگر به یک مجموعه کامل و بدون نقص برای طراحی مهندسی می باشد . در صنعت امروز، سرعت و دقت در کار، یکی از فاکتورهای مهم طراحی می باشد که Mechanical Desktop با استفاده از AutoCAD برای ترسیمات پایه ی دوبعدی، آنرا برای کاربر فراهم کرده است. این نرم افزار با ساده ترین دستورات برای طراحی، تمامی امکانات لازم را در اختیار طراح قرار داده است و پیچیدگی های بسیار زیادی که در نرم افزارهای دیگر موجود است را ندارد .

در گذشته Mechanical Desktop یکی از نرم افزارهای قدرتمند در طراحی صنعتی بود ولی نقطه ضعف های اساسی آن منجر به ارائه محصول قدرتمند و گسترده Inventor توسط شرکتAutodesk  شده است .

اتودسک یکی از اولین شرکت‌ هایی می‌باشد که با ساخت اتوکد استفاده از کامپیوتر را در طراحی مهندسی رواج داد. پس از آن بود که کامپیوتر یکی از ابزارهای اصلی طراحی مهندسی به حساب آمد.این نرم‌افزار بر پایه اتوکد طراحی و عرضه شده است و برای ترسیمات پایهیدو بعدی خود از آن بهره می‌برد؛ بنابراین برای کار کردن با مکانیکال دسکتاپ نیاز به فراگیری اتوکد نیز می‌باشد. مکانیکال دسکتاپ با ارائه تمامی امکانات مربوط به مدل سازی، مونتاژ، مجموعه سازی، کاتالوگ قطعات استاندارد آماده، ایجاد روابط مکانی قطعات، تعریف نماهای انفجاری، تولید نقشه‌های دوبعدی حرفه‌ای و بسیاری از موارد دیگر به یک مجموعه کامل و بدون نقص برای طراحی مهندسی می‌باشد.

در صنعت امروز، سرعت و دقت در کار، یکی از فاکتورهای مهم طراحی می‌باشد که مکانیکال دسکتاپ با استفاده از اتوکد برای ترسیمات پایه ی دوبعدی، آنرا برای کاربر فراهم کرده است. این نرم‌افزار با ساده‌ترین دستورها برای طراحی، تمامی امکانات لازم را در اختیار طراح قرار داده است و پیچیدگی‌های بسیار زیادی که در نرم‌افزارهای دیگر موجود است را ندارد.

در گذشته مکانیکال دسکتاپ یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند در طراحی صنعتی بود ولی نقطه ضعف‌های اساسی آن منجر به ارائه محصول قدرتمند و گسترده اینونتور توسط شرکت اتودسک شده است.این نرم‌افزار یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند طراحی سه بعدی قطعات می‌باشد که در رقابت تنگاتنگی با سالیدورکس، اینونتور و سالید اج بوده است.

 

از جمله مزایای استفاده از چنین شیوه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

·        افزایش سرعت پروسه طراحی بخاطر حذف مرحله نقشه‌کشی و نقشه خوانی

·        جلوگیری از اشتباهات ناخواسته بخاطر استفاده از مدل سه بعدی بجای دو بعدی

·        امکان محدود کردن طرح با قید گذاری و تلرانس گذاری

·        امکان تهیه نقشه‌های انفجاری، لیست قطعات و شماره گذاری خودکار آنها

·        امکان تهیه نقشه‌های دو بعدی و برشها از طرحهای سه بعدی

·        امکان مونتاژ قطعات

·        امکان تحلیل مدل از نظر مقاومت مصالح

·        امکان استفاده از نرم‌افزارهای دیگر مانند انجام مراحل ماشین کاری NC

 

مکانیکال دسکتاپ از جمله نرم‌افزارهای قدرتمند در حیطه CAD می‌باشد که بر بستر نرم‌افزار معروف اتوکد بنا شده است. از این رو در زمینه ترسیمات دو بعدی که برای مدلسازی سه بعدی نیاز است از همان امکانات اتوکد می‌توان بهره گرفت. در این نرم‌افزار امکانات پرقدرتی جهت ساخت مدل، مونتاژ و موارد دیگر در نظر گرفته شده است. از طرفی برخی نرم‌افزارهای دیگر نیز با پشتیبانی مکانیکال دسکتاپ خدمات دیگری را روی مدلهای ترسیمی ارائه می‌دهند.

 

Instagram:@MFClickNo

Telegram:@MFClickNo

www.new-click.ir

تلفن تماس جهت هماهنگی:04133377363_04133377474_04133377475

نشانی: تبریزخیابان آزادی  نرسیده به زیر گذرمارالان از سمت آبرسان پلاک 106 طبقه دوم

 

مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تخصصی فنی و مهندسی و دوره های آزاد می باشد. نظیر دوره های :
فناوری اطلاعات  ITو شبکه
رباتیک
مدیریت و صنایع
صنایع خودرو
مکانیک
نفت و گاز و پتروشیمی
متالوژی
جوشکاری و بازرسی جوش
صنایع چوب
صنایع شیمیایی تاسیسات
بهداشت و ایمنی
هنرهای تجسمی
عمران
نقشه کشی
معماری
امورمالی بازرگانی و اداری
حسابداری
خدمات آموزشی
زبان تخصصی
برق الکترونیک
سخنرانی و فن بیان
بورس

 

 


نوشته شده در   پنجشنبه 23 خرداد 1398  ساعت  03   توسط   المیرا حاتمی