پنجشنبه 4 مرداد 1403 - 13 فوریه 782
انقلاب صنعتی پنجم

انقلاب صنعتی :

قبل از انقلاب صنعتی اول مردم تقریبا بصورت انسان های اولیه زندگی میکردند . یعنی شکار و با کمی علم کشاورزی زندگی خود را سپری میکرند . تا زمانی که انقلاب صنعتی اول جرقه خورد. و مردم بعد از سالیان بسیار طولانی وارد عصر جدیدی از زندگی شدند.

انقلاب صنعتی اول ( مکانیزاسیون نیروی آب و بخار ) :


در انقلاب صنعتی اول توانستند نیروی آب و بخار را به انرژی مکانیکی تولید کنند. همینطور فلز و ذوب فلز به روش ها اولیه ( ذوب با هیزم ) ابدا شد. در این زمان عصر کارخوانه ای شروع شد. تقریبا کل مردان در کارخوانه ها مشغول به کار شدند. و ماشین های صنعتی اولیه بوجود آمدند. زمان بسیار زیادی نکشید که انقلاب صنعتی دوم رقم خورد. و زندگی کمی آسان تر شد .


انقلاب صنعتی دوم ( تولید وسایل نقلیه و انبوه سازی تولیدات ) :

با انقلاب صنعتی اول کارخانه ها بشدت نیازمند وسایل نقلیه برای وارد کردن مواد اولیه به کارخانه و خارج کردن از کارخانه و پخش در بازار بودند . تا اینکه انتقال ریلی تاسیس در معادن تاسیس شد . اولیه این طرح و چرخ های ساده بودند که توسط نیروی انسانی با طناب ها رو ریل کشیده میشدند. 
ولی اندکی بعد موتور بخار هایی اختراع شد و روی این ریل ها قرار گرفت ، انتقال ریلی نیز با پیشرفت تبدیل به قطار های ریلی با موتور ها بخار شدند. که در این زمان مردم علاوه بر پخش اجناس به سراسر سرزمین ها امکان مسافرت از یک شهری به شهر دیگر امکانپذیر شد.
در انقلاب صنعتی دوم صنعت نساجی هم پیشرفت چشم گیری داشت . تولیدات نخ بصورت دستی تغیر کرد و نخ ها بصورت ماشینی ریسندگی میشد. 
بعد از گذشت مدتی مردم با کمبود هیزم و درخت نیز مواجه شدند. و این نیز کمبود هاست که باعث پیشرفت میشود...

انقلاب صنعتی سوم ( تولید وسایل نقلیه و انبوه سازی تولیدات ) :

پایه انقلاب صنعتی سوم اواسط انقلاب صنعتی دوم بنا شد . و آن چیزی نبود جز انرژی برق...
انرژی مورد نیاز کارخانه ها از بخار و آتش زدن هیزم ها به انرژی برقی تغییر کرد. کارخوانه ها که برای تامین انرژی خود مجبور بودند کنار آب ها و دریاچه ها بنا شوند با اختراع انرژی الکتریسیته توانستند به نزدیکی شهر ها و وسط های سرزمین ها هم نیز بنا شوند.
اما تولید انرژی برق انقلاب صنعتی سوم را رقم نزد . حتما الان این سوال برایتان پیش آمده که چه چیزی انقلاب صنعتی سوم را رقم زد... 

اختراع پردازنده ها و کامپیوتر های منطقی اولیه :

 با ختراع پردازنده ها مردم واسل نسل بسیار راحت تری شدند. دیگر خیلی از کار ها را دستگاه ها بصورت خودکار انجام میدادند و فقط یک اپراتور سر دستگاه ها نظارت میکرد . انواع دستگاه های CNC و خم و ... در این عصر تولید شد . زمان خیلی زیادی نشکشید که مردم شاهد پیشرفت حیرت انگیز شدند. صنعت پتروشیمی نیز در این عصر پیشرفت بسیاری داشت .


کنترلر هایی که در کارخانه ها مورد استفاده قرار میگرفت و تا به امروز پیشرفت های بسیار چشمگیری داشتند PLC نام دارند. امروزه با برنامه نویسی این پردازنده ها قادر به کنترل انواع دستگاه های صنعتی خواهید بود. و کل کارخانه های امروزه بر پایه این پردازنده ها کار میکنند. 


برنامه نویسی . اپراتوری و نگهداری pLC ها کار بسیار پر در آمد و راحت امروزه هست.  شما با یادگیری این مهارت از ده ها کارخانه به شمما پیشنهاد همکاری خواهد شد . که در آمد بالایی نیز دارد...


در مجتمع فنی کلیک نو دوره آموزشی پردازنده ها pLC با بهترین امکانات آموزشی برگزار میشود. و سالانه ده ها کار آموز مهارت دیده وارد بازار کار پر در آمد میشوند. 


برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید 

041-33377474 

البته بعد از انقلاب صنعتی سوم انقلاب صنعتی چهارم هم نیز داشتیم .

انقلاب صنعتی چهارم :

 انقلاب صنعتی چهارم با پیشرفت ارتباطات انجم گرفت. اینترنت...

 با اختراع اینترنت وارد یک انقلاب صنعتی دیگری شدیم که زندگی را بسیار راحت تر کرده است. 

طوری که از یک شهر با شهر دیگر تماس میگیریم و بصورت تصویری حرف میزنیم. امروزه نیز با پیشرفت این ارتباطات بصورت تصاویر هولوگرامی و سه بعدی نیز انجام میگیرد. علاوه بر ارتباطات سیستم های سایبری نیز با این پیشرفت اختراع شده . که خود جای بحث نیز دارند.

امروزه در شبکه های اجتماعی شرکت ها و فروشگاه ها با اشراک تصاویر و ویدئو ها از اجناس و خدمات خود فروش های بسیار بالایی دارند. با تصاویر و ویدئو های با کیفیت و ادیت شده معروفیت و دنبال کنندگان بیشتری جذب میشوند. که امروزه با گسترش ارتباطات این مهارت نیز تبدیل به کار بسیار پر درآمدی شده. نرم افزار هایی همچون فتوشاپ و ادیت عکس و پرمایر و افتر افکت برای ادیت ویدئو بوجود آمدند. امروزه مهارت داشتن در این نرم ��فزار ها یک شغل با درآمد بالایی هست.

در مجتمع فنی کلیک نو دوره های نرم افزار های گرافیکی وجود دارد که به همراه اساتید برجسته برگزار میشود. نرم افزار هایی همچون

فتوشاپ

پرمایر

افتر افکت 

3dmax

مایا

برای شرکت در این دوره ها و اطلاعات بیشتر راجب قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید

04133377474با پیشرفت اینترنت و گوگل سایت های بسیار زیادی بوجود آمدند . سایت های فروشگاهی سایت های ارائه خدمات ، سایت های خبر رسانی سایت های اطلاعاتی و افزایش اطلاعات و ...

امروزه با یادگیری سایت نویسی و بالا بردن رتبه سایت در گوگل با سئو یک شغل با درآمد هنگفتی هست. که بسیاری از شرکت ها در به در دنبال سئو کار و سایت نویس و تولید محتوا برای پیشرفت سایت خود هستند. با یادگیری این مهارت امروزه درامد بسیار بالایی نیز میتوانید داشته باشید. 

دوره های آموزش سایت در چند محور و ترم های همچون برنامه نویسی سایت PHP و یادگیری محتوا و سئو کردن سایت در ترم ( سئو ) در مجتمع فنی کلیک نو برگزار میشود که هنرجویان بسیاری در این کلاس ها شرکت میکنند و وارد بازار کار میشوند. 

برای اطلاعات بیشتر راجب دوره ها با شماره زیر تماس بگبربد

04133377474

انقلاب صنعتی پنجم :

میرسیم به انقلاب صنعتی پنجم... بله درست هست انقلاب صنعتی پنجمی هم در کار هست
انقلاب صنعتی پنجم هنوز صورت نگرفته اما پیشبینی ها میگویند که انقلاب صنعتی پنجم زندگی عادی امروزه را همانند انقلاب صنعتی سوم دگرگون و متحول خواهد کرد.
این انقلاب چیزی نسیت جز هوش مصنوعی به به دستان اقای ایلان ماسک در حال پیشرفت هست.
امروزه هم ماشین های تسلا ساخت شرکت ایلان ماسک قادر هستند که بدون وجود راننده مسیر را طی کنند.
اگر این هوش مصنوعی گسترش پیدا کند و به کارخانه ها و بازار و روزمرگی انسان برسد ، شاهد صحنه های حیرت انگیز خواهیم بود. و انسان راحتی بسیار بالایی را نسبت به گذشته بدست می آورد. همچنین از لحاظ پزشکی پیشبینی میشود که یسیار پیشرفت خواهیم کرد. تا جایی که سرطان ها دیگر وجود نخواهد داشت . و بدن انسان ها سالم خواهد بود ، دیگر مشکل دندانپزشکی در هیچ انسانی پیدا نمیشود و ....
ولی این انقلاب هم علاوه بر مزایای شیرینش خطرات بسیار زیادی خواهد داشت. و پیشبینی خطرات این انقلا مخوف هست.
نمونه اول بیکاری وسیعی را با خود میاورد که خود جای نگرانیست. 
تصور کنیم تمام کارمند های اداری ، کارگران کارخانه ها ، حتی فروشندگان یک فروشگاه نیز توسط هوش مصنوعی و ربات ها انجام گیرد...
نمونه دوم و مهم تر امنیت هست. با ابن انقلاب ربات ها توانایی و حق انتخواب خواهند داشت. و میتوانند انسان را دشمن خود تلقی کنند. این مسئله خطر جانی برای انسان ها خواهد داشت.
نمونه سوم خرابی سیستم هست. برای مثال اگر در یک کارخوانه شیشه سازی سیستم خراب شود یک الی دو ماه کارخوانه تعطیل میشود و برای استخراج شیشه های سرد شده در لوله ها ( که در حالت ذوب بودند ) هزینه های هنگفتی به بار می آورند.

مجتمع فنی کلیک نو همراه با تکنولوژی های روز دنیا پیش میرود. و دوره های جدید و بروز به هنرجویان آموزش میدهد. این مجتمع دارای آموزشگاه رتبه یک در استان آذربایجان شرقی بوده و در رشته های مختلف دوره های آموزشی کاربردی دارد.

دوره های مکانیک (  کتیا سالید ، اباکوس ، انسیس و ... )
دوره های کامپیوتر ( برنامه نویسی ، اندروید ، IOS ، و .... )
دوره های گرافیک ( فتوشاپ ، پرمایر ، افتر افکت ، مایا و ... )
دوره های عمران ( اتوکد ، ایتپس و سیف ، اسکیس 3DMAX و ... )
مالی و حسابداری ( حسابداری با هلو ، سپیدار ، انبارداری ، اظهار نامه مالیاتا و ... )
برق و الکترونیک ( PLC ، AVR ، اردیونو و.... )
خدمات آموزشی ( تند خوانی ، فن بیان ، سخنرانی و... )
برای اطلاعات بیشتر راجب دوره ها با شماره زیر تماس بگیرید
04133377474
آدرس : تبریز خیابان آزاده نرسیده به زیر گذر مارالان ( از سمت آبرسان ) مجتمع فنی کلیک نو
دوره های مکانیک ( کتیا سالید ، اباکوس ، انسیس و ... )
دوره های کامپیوتر ( برنامه نویسی ، اندروید ، IOS ، و .... )
دوره های گرافیک ( فتوشاپ ، پرمایر ، افتر افکت ، مایا و ... )
دوره های عمران ( اتوکد ، ایتپس و سیف ، اسکیس 3DMAX و ... )
مالی و حسابداری ( حسابداری با هلو ، سپیدار ، انبارداری ، اظهار نامه مالیاتا و ... )
برق و الکترونیک ( PLC ، AVR ، اردیونو و.... )
خدمات آموزشی ( تند خوانی ، فن بیان ، سخنرانی و... )
برای اطلاعات بیشتر راجب دوره ها با شماره زیر تماس بگیرید
04133377474
آدرس : تبریز خیابان آزاده نرسیده به زیر گذر مارالان ( از سمت آبرسان ) مجتمع فنی کلیک نو


نوشته شده در   دوشنبه 18 مهر 1401  ساعت  02   توسط   المیرا حاتمی