پنجشنبه 4 مرداد 1403 - 13 فوریه 782
اموزش کتیا در تبریز

کتیا :

نرم افزار کتیا در سال 1977 ابتدا برای شرکت هواپیما سازی یک شرکت فرانسوی برنامه نویسی و ابدا شد. بعدها  این نرم افزار برای هواپیما های جنگنده توسعه یافت. که با پیشرفت این نرم افزار و عمومی شدن این نرم افزار  امروزه برای طراحی و تولید کشتی ها ، ماشین ها ، هوا فضا و ... استفاده میشود.

درباره نرم افزار : 

قدرتمند نرم افزار در زمینه CAD و CAM میباشد و در زمینه CAE با کمک نرم افزار مکمل خود یعنی آباکوس قدرتمند ترین نرم افزار میباشد. ناسا و ایرباس ازجمله کاربران شناخته شده و بزرگ این نرم افزار میباشد.

  1. این نرم افزار در به کارگیری دستورات بعد از اجرای هر دستور بسیار هوشمند و دقیق میباشد . در هر دستور دستورات زیر مجموعه آن نیز فعال و شبیه سازی میشوند.
  2. دستور ها و نقشه کشی ها بصورت شاخه ای قابل دسترسی و مشاهده میباشد . با مراجعه به هر شاخه امکان تغییرات میباشد.
  3. نرم افزار توانایی تحلیل و شبیه سازی در  رشته های مختلف را دارد. مانند رشته های :الکترونیک ، برق صنعتی ، تاسیسات ، مکانیک ، عمران و....
  4. ساخت مدل های مرکب از سطوح ها و حجم ها
  5. ویژگی به شکل مجموعه بودن ( مجموعه ای از توانایی ها )


این نرم افزار با خروجی GCOD قابلیت متصل شدن به پرینتر های سه بعدی و دستگاه های CNC را دارد . و میتوان به دستگاه های مختلف متصل کرد تا خروجی فیزیکی ساخته شود.

محیط های نرم افزار :

 محیط مدلسازی
محیط مدلسازی سطوح 
محیط ماشین کاری
محیط تحلیل المان محدود
محیط طراحی و تحلیل مکانیزم ها

دوره آموزشی کتیا در ترم های مختلف :

امکان یادگیری حرفه ای این نرم افزار قدرتمند در یک ترم بصورت فشرده امکان پذیر نیست. مجتمع فنی کلیک نو تبریز پنج ترم برای آموزش این نرم افزار قدرتمند در نظر گرفته است

دوره آموزش کتیا مقدماتی در تبریز : 

اگر شما هیچ چیز از کتیا بلد نیستید یا در حد بسیار کمی از این نرم افزار سر رشته دارید این دوره برای شما الزامی هست و بدون یادگیری این دوره به بقیه دوره های نمیتوانید ثبت نام کنید.
در این دوره یادگیری و کار کردن با محیط نرم افزار را یاد خواهید گرفت و با انجام پروژه های ساده مهارت شما در این نرم افزار تقویت خواهد شد.

دوره آموزش کتیا سطوح ( ADVANCE ) در تبریز: 

در این ترم آموزش نرم افزار کتیا می توان انواع سطوح را در محیط Generative Shape Design شبیه سازی کرد. در این محیط مدل سازی انواع سطوح اعم از سطوح ساده مانند یک پوسته استوانه ای تا سطوح پیچیده مانند بدنه خودرو یا هواپیما آموزش داده میشود . دستورات کاربردی این محیط برای ایجاد مدل های سیمی (شامل نقاط، خطوط و منحنی ها) دستورات مختلف برای ایجاد سطوح و همچنین دستورات ایجاد قطعات سه بعدی آموزش داده میشود.

دوره آموزش ماشین کاری در کتیا در تبریز: 

در این دوره از آموزش محیط های ماشین کاری آموزش داده میشود از جمله این محیط ها :

محیط کاری Lathe Machining: از این محیط کاری برای تراشکاری CNC قطعات مدور استفاده می شود.

محیط کاری Prismatic Machining: از این محیط برای فرزکاری 2.5 محور قطعات با استفاده از دستگاه CNC استفاده میشود.

محیط کاری Surface Machining: از این محیط کاری برای ماشینکاری 3، 4 و 5 محور استفاده خواهد شد.

محیط کاری Advanced Machining: این محیط دستورات هر دو محیط کاری Prismatic Machining و Surface Machining را به صورت همزمان مورد استفاده قرار میدهد.

محیط کاری NC Manufacturing Review: در این قسمت صحت فرآیند ماشینکاری تایید، و دقت قطعه ماشینکاری شده به صورت گرافیکی با کانتور های رنگی بر روی آن نمایش داده می شود. همچنین هر گونه برخورد ابزار و هولدر با قطعه خام و فیکسچر ها را پیدا می کند.

محیط کاری STL Rapid Prototyping: از این محیط برای گرفتن برنامه ماشینکاری فایل هایی با پسوند stl استفاده می گردد.

دوره آموزش قالب کاری در کتیا در تبریز : 
در این آموزش قالب کاری در کتیا و نحوه استفاده و نکات قالب سازی آموزش داده میشود.
قالب ها عموما از دو بخش سنبه و ماتریس تشکیل میشوند. زمانی که قالب بر روی دستگاه تزریق بسته شود مابین دو قسمت سنبه و ماتریس فضای خالی ایجاد میشود.این فضا هم شکل قطعه ای هست که با عملیات قالب ریزی ساخته میشود.
بسته به جنس قطعه این فضا با مواد پلمیری یا فلزی مذاب پر میشود تا پس از خنک و باز شدن قالب حاصل ، قطعه مورد نظر باشد. 

دوره آموزش کتیا ابر نقاط ( مهندسی معکوس ) در تبریز :

یکی ازقابلیت های مهم نرم افزار کتیا طراحی بر روی فایل ابر نقاط CLOUD OF POINTS جهت مهندسی معکوس قطعات میباشد.
ابر نقاط در واقع فایلی حاوی مختصات سه بعدی تعداد زیادی نقطه در فضا است که توسط تصویر برداری دستگاه های مخصوصی به نام اسکنر سه بعدی از روی سطح قطعه مورد نظر تهیه میگردد.
به این فرایند در اصطلاp دیجیتایز کردن گفته میشود. پس از انجام تصویر برداری از روی سطح قطعه و تهیه فایل ابر نقاط ، باید سطح مدل و یا همان قطعه مورد نظر را بر روی این قطعه ایجاد نماییم که به این کار مهندسی معکوس بر روی فایل ابر نقاط گفته میشود. 


برای ثبت نام در هر یک از دوره های اموزش کتیا در تبریز با شماره زیر تماس بگیرید :
04133377474
آدرس : تبریز خیابان آزادی نرسیده به زیر گذر مارالان مجتمع فنی کلیک نو

آموزش کتیا در تبریز
نوشته شده در   سه شنبه 19 مهر 1401  ساعت  01   توسط   المیرا حاتمی