پنجشنبه 4 مرداد 1403 - 13 فوریه 782
فیلم های هالیوودی با چه نرم افزار هایی ساخته میشود

نرم افزار هایی که فیلم های هالیوودی و جلوه های ویژه را میسازند 

اول کار باید این مطلب را بدانید که فیلم های هالیوودی بعد اتمام کار تیم فیلمبرداری به یک تیم دیگر یعنی تدوینگران و ایجاد جلوه های ویژه تحویل داده میشوند. تیم تدوینگران در هالیوود بسیار گسترده و بزرگ از تدوینگران حرفه ای جمع شده از سراسر جهان هست.
یعنی شما نباید انتظار داشته باشید که بصورت تک نفره بتوانید یک فیلم هالیوودی در حد فیلم اونجر یا همان انتقام جویان بسازید. ولی در دنیای تندوینگری و جلوه های ویژه کلمه محدودیت معنی ندارد . و شما باید بیش از یک برنامه را آموزش و مهم تر از آن در آن نرم افزار ها حرفه ای شوید.
اگر در این نرم افزار هایی که معرفی میکنیم ( نرم افزار هایی که برای ایجاد فیلم های هالیوودی استفاده میشود ) حرفه ای شوید میتوانید یک فیلم هالیوودی را تک نفره بسازید. اما باید بدانید که اگر تک نفره اقدام کنید تنها برای ایجاد تنها چند ثانیه فیلم جلوه های ویژه سنگین بصورت کاملا طبیهی حداقل باید یک روز را پشت سیستم بگذرانید.
نکته دوم اینجاست که برای ساخت فیلم های هالیوودی با جلوه های سنگین و طبیعی از یک نرم افزار بخصوص استفاده نمیشود. و از چندین نرم افزار برای ایجاد فریم های جلوه های ویژه استفاده میشود.
برای مثال در یک نرم افزار محیط ساخته میشود . در نرم افزار دیر سوژه از فیلم خام جدا میشود. از یک نرم افزار برای تنظیم رنگ و نور سرژه ها و محیط ها استفاده میشود و ...
اولین نرم افزار قدرتمندی که از آن برای ایجاد جلوه های ویژه استفاده میشود MAYA هست.

نرم افزار مایا MAYA :

مزایا نرم افزار مایا :

فوقالعاده قدرتمند
دارای ابزار جامع و متنوع برای انجام هر کار و هر تصوری

معایب نرم افزار مایا : 

گران قیمت
یادگیری این نرم افزار مشکل هست.

این نرم افزار برای انمیشن سازی بسیار حرفه ایست. شاید برایتان سوان باشد که نرم افزار انمیشن سازی چرا معرفی شد؟
برخی از صحنه های فیلم های هالیوودی مانند فیلم اونجراصلا فیلم برداری نشدند و صحنه خارجی ندارد. این صحنه ها بصورت انمیشن کاملا حرفه ای که با نرم افزار مایا و سینما فوردی و... بوجود آمدند.
حتی صورت بازیگرها هم هم عین مجسمه سازی توسط ادیتور ها در نرم افزار ها ساخته میشود. و جایی که بازیگر انجا را بازی نکرده ولی در فیلم نهایی صحنه هایی از او هست . 


نرم افزار CINEMA4D :

مزایای نرم افزار cinema4d :

محیط کارپسند
دارای افزونه های حرفه ای

معایب نرم افزار cinema4d :

قابلیت کم در نسخه رایگان

گران قیمت

مناسب برای افراد حرفه ای و نامناسب برای افراد غیر حرفه ای

این نرم افزار سه بعدی بسیار قدتمند برای ایجاد هر نوع فضایست. با این نرم افزار انمیشن هم طراحی میشود. و در بین برترین نرم افزار های سه بعدی مانند مایا هست.

نرم افزار افتر افکت :

از افتر افکت به شدت در صنعت تصویر متحرک و فیلم های ویدیویی و تیراژ فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی استفاده می شود . بسیاری از شاهکار های سینمایی و تبلیغات تلویزیونی اغلب محصول برنامه AE یا همان افتر افکت هست. به عبارتی برنامه After Effects در زمینه ترکیب تصاویر متحرک همان قدرتی را در اختیار شما قرار می دهد که نیاز دارید. : مزایا افتر افکت

ایجاد جلوه های ویژه روی ویدئو خام
لایه بندی مانند فتوشاپ
ابزار های قدرتمند

 : معایب افتر افکت

باز نکردن بیش از یک پروژه بصورت همزمان
خروجی گرفتن ( با نرم افزار مکمل حل میشود )
غیر قابل تدوین و زمان زیاد

نرم افزار پریمیر :

: مزایای نرم افزار پریمیر

قدرتمند ترین نرم افزار در زمینه حذف پرده سبز و نورپردازی ویدئو و همچنین قدرتمند ترین نرم افزار در زمینه تدوین و بهم چسباندن تکه های ساخته شده فیلم. 

: معایب نرم افزار پریمیر

کار کردن سخت با ابزار PEN TOOL
زوم کردن روی ویدئو سخت
ترکیب و ادغام تصاویر متحرک ( ویدئو ) سخت 


البته برای باز کردن این ویدئو ها و کار با این ویدئو ها بخصوص نرم افزار های سه بعدی و بخش سه بعدی افتر افکت سیستم شما باید دارای حداقل هایی مانند یک کارت گرافیک قدرتمند ، رم زیاد ، پردازنده قوی و... هست.

در مجتمع فنی کلیک نو واقع در کلان شهر تبریز  تمامی این نرم افزارها و بقیه نرم افزار های رشته گرافیک مانند 3DMAX  یا فتوشاپ و ...با اساتید برجسته آموزش داده میشود. و سالانه ده ها گرافیک کار حرفه ای با گذراندن دوره ها وارد بازار کار پر درآمد خود میشوند. برای اطلاعات بیشتر راجب دوره ها با شماره زیر تماس بگیرید 
04133377474
نرم افزار های 
مایا
سینما 4D 
افتر افکت
3DMAX
پرمیر
فتوشاپ
و...
آدرس : تبریز ، خیابان آزادی ، نرسیده به زیر گذر مارالان ( از سمت آبرسان ) مجتمع فنی کلیک نونمونه کار سینما 4Dخام
نمونه کار اولیه افتر افکت


نمونه کار پرمیر


نوشته شده در   پنجشنبه 21 مهر 1401  ساعت  02   توسط   المیرا حاتمی