پنجشنبه 4 مرداد 1403 - 13 فوریه 782
آموزش avr

آموزش avr در تبریز :


پردازنده های avr  چیپ های قابل برنامه ریزی برای کنترل دستگاه هایی اند که نیازمند ذخیره و پردازت اطلاعات هستند.
در درون این چیپ ها یک ریز پردازنده AMD وجود دارد که خود حافظه RAM  , ROM  و CPU و حافظه  دارند. به عنوانی دیگر این ریز پردانده ها یک مینی کامپیوتر بسیار کوچک قابل برنامه ریزی هستند. بسیاری از اجزا های سازنده که جریان کشی محدودی مانند LED ها دارند میتوانند مستقیما به این چیپ ها متصل شوند.
این میکرو کنترلر ها از 8 پین تا 100 پین قابل دسترسند . البته میکرو کنترلر های بیشتر از 64 پین قطعات SMD هستند و پایه برای متصل شدن روی وایت برد ندارند. بسیاری از این مدل های امروزی AVR ها قادر به پردازش 64 بیتی هستند. اما برخی از مدل های مورد استفاده در بازار و ایران مانند ATMEGA 32 توانایی پردازش 16 بیتی را دارد. ولی همین مقدار اندازه پردازش هم برای بسیاری از دستگاه ها بسیار پر سرعت هست.
همان طور که در رایانه شخصی برنامه ای نصب نکنید یک دستگاه بی فایده هست روی این چیپ ها هم هیچ برنامه ای نصب نکنید یک چیپ بدرد نخور هست. این چیپ ها اکثرا با زبان C+ و C++ و زبان اسمبلی برنامه نویسی میشوند.
معمولا میکرو کنترلر ها در سه بخش TINY ، MEGA ، ATMEGA به بازار ارائه شدند.
در مجتمع فنی کلیک نو دوره های آموزش چیپ های AVR  و برنامه نویسی آنها برگزار میشود. و سالانه ده ها دانشجو و طراح با آموزش این مهارت در بازار کار مشغول به کار میشند. 
برای ثبت نام در دوره میکروکنترلر های AVR با شماره زیر تماس بگیرید.
04133377474
آدرس : تبریز خیابان آزادی نرسیده به زیر گذر مارالان ( از سمت آبرسان ) مجتمع فنی کلیک نونوشته شده در   چهارشنبه 27 مهر 1401  ساعت  03   توسط   المیرا حاتمی