سه شنبه 4 تير 1398 - 15 ژانویه 777
 برای اولین بار... 
 آرشیو

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


آموزش تخصصی دوره ی تحلیلگر ANSYS _مجتمع فنی کلیک نو(5)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های ANSYS به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. نرم افزار مهندسی ansys محصولی از شرکت ANSYS Inc می باشد. انسیس یک ابزار تحلیلی است که از روش اجزا محدود جهت مدل سازی و تحلیل استفاده می کند. مهندسان و طراحان با کمک نرم افزار تحلیلی ansys قادر اند تا به سادگی بهینه سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه سازی های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌ هایشان گام به گام اعمال کنند. نرم افزار ansys از اجزای تک واحدی تا مجموعه های بزرگ و پیچیده و حتی سیستم های کامل را با کلیه نماهای سه بعدی CAD به یک محصول یا سیستم مجازی کامل و قابل توسعه تبدیل می سازد.
سه شنبه 28 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی تندخوانی _مجتمع فنی کلیک نو(3)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های تندخوانی به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. تندخوانی به مجموعه ای از تکنیک ها و روش های مطالعاتی گفته میشه که با یادگیری آن می توانید سرعت مطالعه خود را همراه با درک مطلب خوب بالا ببرید. تکنیک های تندخوانی چندین ده است که در دانشگاها و مدارس اروپایی آموزش داده می شود. جالب است بدانید هنوز هم تندخوانی شماره یک مهارت ضروری به حساب می آید . بیشترین استقبال از تندخوانی را، اروپا و آمریکا و ژاپن دارد و به تازگی هم در ایران مورد توجه مردم قرار گرفته است . با ظهور نرم افزارهایی تندخوانی فصل جدیدی در آموزش تندخوانی به وجود آمد .نرم افزار هایی تندخوانی به قدری خوب و هیجان انگیز بود اند که در همان اوایل انتشارشان نظر تمام مدرسین و آموزشگاهایی تندخوانی را جلب کردند.و شرکت های که به آموزش های توسعه فردی و سازمانی کارمندان و مدیران خود اهمیت می دادند. استفاده از نرم افزار های تندخوانی در اولویت آموزش های خود قرار دادند. خوشبختانه در کشور خودمان هم اغلب چنین می شنویم. مهم ترین کار ی که نرم افزار های تندخوانی انجام می دهند این است که وسعت دید شما و سرعت چشم شما را به بالاترین سطح خود می رسانند.
سه شنبه 28 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی Rhino_مجتمع فنی کلیک نو(3)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های Rhino به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. نرم افزار راینو (Rhinoceros 3D) یک نرم افزار طراحی سه بعدی یا به عبارت بهتر نرم افزار طراحی صنعتی است. برای مدل سازی صفحات و حجم های پیچیده از راینو استفاده میشود. نرم افزار راینو یک نرم افزار مدل ساز سه بعدی قوی است که توسط شرکت مک نیل عرضه شده است. این نرم افزار بر پایه خطوط نربز تولید هندسه می کند. خطوط نربز چون تعریف ریاضی دارند دقیقتر از نرم افزار های بر پایه ی مش مثل مکس ، اسکچ آپ، اتوکد و غیره عمل می کنند. تعریف هندسه با خطوط ریاضی باعث شده است که راینو در تبدیل هندسه به نمونه های واقعی جلوتر از دیگر نرم افزار های مدل ساز باشد. از دیگر مزیت این نرم افزار مدل سازی پوسته های پیچیده با دستورات ساده است. سطوح پیچیده ی تولید شده با راینو خیلی سبک تر از سطوحی مشابه تولید شده با نرم افزار های مش می باشد. نرم افزار راینو در این چند سال بدلیل تولید ابزار های حرفه ای در زمینه ی مدل سازی سه بعدی توانسته است با دیگر نرم افزار های مدل سازی سه بعدی به صورت جدی به رقابت بپردازد.
سه شنبه 28 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی ARTCAM_مجتمع فنی کلیک نو(14)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های ARTCAM به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. نرم افزار آرتکم نرم افزار بسیار قدرتمندی جهت ماشینکاری با استفاده از کامپیوتر ( CAM ) و طراحی صنعتی ( CAD ) است و توسط شرکت Delcam به بازار عرضه شده است و در حال حاضر از سوی شرکت Autodesk منتشر می گردد و پشتیبانی های لازم را ارائه می دهد. نرم افزار آرتکم به صورت تخصصی جهت مدل سازی و برنامه نویسی دستگاه های تراش cnc و دستگاه های حکاکی در صنایع چوب طراحی گردیده است. با استفاده از این نرم افزار شما قادر خواهید بود طرح های بسیار پیچیده ای را به صورت حرفه طراحی نمایید و آن ها را به صورت سه بعدی پیاده سازی کنید و حتی در محیط نرم افزار آن را شبیه سازی کرده و ویرایش نمایید. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید انواع مدل های طراحی شده را به صورت برنامه به دستگاه های NC بدهید.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی MECHANICAL DESKTOP_مجتمع فنی کلیک نو(7)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های MECHANICAL DESKTOP به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. اتودسک یکی از اولین شرکت‌هایی می‌باشد که با ساخت اتوکد استفاده از کامپیوتر را در طراحی مهندسی رواج داد. پس از آن بود که کامپیوتر یکی از ابزارهای اصلی طراحی مهندسی به حساب آمد. این نرم‌افزار بر پایه اتوکد طراحی و عرضه شده است و برای ترسیمات پایهٔ دو بعدی خود از آن بهره می‌برد؛ بنابراین برای کار کردن با مکانیکال دسکتاپ نیاز به فراگیری اتوکد نیز می‌باشد. مکانیکال دسکتاپ با ارائه تمامی امکانات مربوط به مدل سازی، مونتاژ، مجموعه سازی، کاتالوگ قطعات استاندارد آماده، ایجاد روابط مکانی قطعات، تعریف نماهای انفجاری، تولید نقشه‌های دوبعدی حرفه‌ای و بسیاری از موارد دیگر به یک مجموعه کامل و بدون نقص برای طراحی مهندسی می‌باشد. در صنعت امروز، سرعت و دقت در کار، یکی از فاکتورهای مهم طراحی می‌باشد که مکانیکال دسکتاپ با استفاده از اتوکد برای ترسیمات پایهٔ دوبعدی، آنرا برای کاربر فراهم کرده است. این نرم‌افزار با ساده‌ترین دستورها برای طراحی، تمامی امکانات لازم را در اختیار طراح قرار داده است و پیچیدگی‌های بسیار زیادی که در نرم‌افزارهای دیگر موجود است را ندارد.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی MASTERCAM_مجتمع فنی کلیک نو(5)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های MASTERCAM به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. Mastercam یک نرم‌افزار مدل‌سازی کامل است که wireframe geometry دوبعدی، سه‌بعدی وعملیات سطح را با ویرایش قدرتمند و ابزارتغییرشکل ترکیب می‌کند mastercam mill که براساس mastercam design پایه ریزی شده است این امکان را به شما می‌دهد که تعداد عملیات‌های ماشین کاری مختلف وگسترده را ایجاد و مدیریت کنید Mastercam بخشی به نام associativity برای پیوند دادن عملیات‌های ماشین کاری به هندسه به کار می‌گیرد بنابراین وقتی هندسه قطعه تغییر می‌کند toolmaths می‌توانند به طور اتوماتیک احیا شوند.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی AUTODESK INVENTOR_مجتمع فنی کلیک نو(6)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های AUTODESK INVENTOR به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. اتودسک اینونتور به انگلیسی:( Autodesk Inventor) یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است که توسط شرکت اتودسک ارائه شده‌است. شرکت اتودسک در سال ۲۰۰۹ نگارش ۱۳ این نرم‌افزار را عرضه کرد. توانایی این نرم‌افزار باعث شد که در سال ۲۰۰۶-۲۰۰۷ پرفروشترین نرم‌افزار مدلینگ در جهان نام بگیرد و از نرم‌افزارهای معروف دیگر در این زمینه پیشی گیرد. از ورود این نرم‌افزار در ایران چند سالی می‌گذرد و علی‌رغم تأکید کمپانی سازنده این نرم‌افزار برای استفاده از آن، متأسفانه بطور بایسته مورد استقبال قرار نگرفت و تقریباً ناشناخته مانده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۶؛ این نرم‌افزار همراه با دیگر محصول معروف کمپانی اتودسک یعنی اتوکد و مکانیکال دسکتاپ به بازار عرضه شد و از آن تاریخ به بعد اینونتور، کم‌کم جای خود را در میان کاربران این رشته باز کرد. خصوصاً سازگاری کامل این نرم‌افزار با CAD یکی از علل موفقیت آن بود. چرا که برای شرکت‌هایی که نقشه‌های قدیمی خود را با اتوکد کار کرده بودند عامل سازگاری کامل نرم‌افزارهای مدلینگ جدید بسیار مهم بود. همچنین پشتیبانی این نرم‌افزار از نقشه‌های مدل شده توسط مکانیکال دسکتاپ یکی دیگر از عوامل موفقیت ان است.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی AUTOCAD_مجتمع فنی کلیک نو(5)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های AUTOCAD به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. اتوکد(Autocad) نرم افزار طراحی نقشه میباشد که بر اساس کامپایلر (CAD) اجرا میشود این نرم افزار توسط کمپانی بزرگ AutoDesk طراحی شده .اکثر مهندسان معمازی و عمران آشنایی لازم رو با این نرم افزار دارن و تمامی نقه های خودشون رو تقریبا با این نرم افزار میکشند نرم افزار اتوکد(Autocad) در زمینه طراحی نقشه های دو بعدی و سه بعدی مهارت بسیار رو دارد و با ابزار هایی که داره کار طراحی رو برای کاربرانش راحت کزده نرم افزار اتوکد(Autocad) برای اولین بار دردسامبر ۱۹۸۲ به عنوان یک برنامه دسکتاپ در حال اجرا بر روی میکرو رایانه های با کنترل های داخلی گرافیک منتشر شد .
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی طراحی قالب با استفاده از کتیا_مجتمع فنی کلیک نو(6)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های طراحی قالب با استفاده از کتیا به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. این مرحله در صنعت با عنوان تکنولوژی های نرم افزار گرا شناخته می شود. با پیشرفت در نرم افزار ها به تدریج نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه، مهندسی به کمک رایانه و ساخت به کمک رایانه رونق یافت. در شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک فرایند طراحی محصولات قابل ساخت به روش تزریق پلاستیک حاصل یک طراحی صنعتی است. مرحله طراحی قالب تزریق پلاستیک حساس ترین مرحله از ساخت قالب پلاستیک است، زیرا اولین ایده مشتریان به مرحله تصویر می رسد. واحد طراحی قالب پلاستیک به روش تزریق پلاستیک با در اختیار داشتن مهندسین و کارشناسان باتجربه و طی دوره های تخصصی در شرکتهای قالبسازی معتبر دنیا از قبیل شرکت های Fuji، Miyazu، PCI و … در حال حاضر بدون هیچگونه محدودیت فنی و نرم افزاری ،امکان طراحی تمامی قطعات پلاستیک و غیر پلاستیکی را دارا می باشد. در این واحد ابتدا ایده مشتری به صورت تهیه فایل ابر نقاط قطعه(برای اطمینان از دقیق شدن اندازه ها) مشخص می شود و سپس طراحی قطعه پلاستیک با نرم افزار های مختلف انجام می گیرد.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
آموزش تخصصی دوره ی CATIAماشینکاری_مجتمع فنی کلیک نو(6)
مجتمع فنی کلیک نو برگزار کننده ی دوره های CATIAماشینکاری به صورت کاملا پیشرفته توسط اساتید با تجربه و با سابقه کاری بالا می باشد. علت اینکه ماشینکاری با CATIA در مقایسه با سایر نرم افزارهای ماشینکاری تا این حد در سطح بین المللی مورد استقبال قرار می گیرد این است که: یکی از مهمترین دلایل آن وجود محیطهای طراحی و ماشینکاری این نرم افزار در قالب یک مجموعه بهم پیوسته است. بطوری که کاربر میتواند در هر لحظه موقتاً محیط ماشینکاری را ترک کرده و به محیط طراحی برود تا تغییرات مورد نظر را بر روی قطعه ایجاد کند، یا المان طراحی جدیدی (مانند نقطه، خط، سطح، صفحه و ...) برای استفاده در محیط ماشینکاری ایجاد کند. سپس براحتی به محیط ماشینکاری بازگشته و با بروزرسانی پروسه ماشینکاری، تغییرات انجام شده را در برنامه ماشینکاری اعمال نماید. این نقطه ضعف بسیاری از نرم افزارهای ماشینکاری است که فاقد محیط طراحی بوده و کاربر را مجبور میسازند برای اعمال یک تغییر کوچک بر روی قطعه کار، زمان زیادی را صرف کرده و بعضاً مراحل کاری خود را بارها تکرار کنند. محیط ساده و کاربری آسان برخی نرم افزارهای ماشینکاری موجود در کشورمان باعث شده است تا عده زیادی از کاربران CNC از قابلیتهای گسترده نرم افزار CATIA غافل شوند و سهولت استفاده از چنین نرم افزارهایی را بر مجموعه کاملی از امکانات و توانایی های CATIA ترجیح دهند.
پنجشنبه 23 خرداد 1398
1234567891011121314151617181920...