شنبه 11 تير 1401 - 22 ژانویه 780
 دوره آموزش abaqus پیشرفته - مجتمع فنی کلیک نو تبریز

ABAQUS

آباکوس یک نرم افزار شبیه ساز بسیار قدرتمند جهت تحلیل مسائل مهندسی می باشد. اساس کار این نرم افزار روش اجزای محدود بوده و محدوده وسیعی از مسائل مهندسی را می توان با استفاده از آن تحلیل کرد.

در آباکوس مجموعه کاملی از المان های مختلف وجود دارد که این المان ها شبیه سازی بیشتر مواد و سازه های مهندسی در این نرم افزار را ممکن می سازد. در آباکوس می توان انواع فلزات ، لاستیک ها ، پلیمرها، کامپوزیت ها ، بتن های تقویت شده ، انواع فوم های مختلف ، مواد ژئوتکنیک مانند خاک و ... را مدل کرد.

در این نرم افزار می توان بسیاری از مسائل مهندسی همانند مسائل سازه ای ، انتقال حرارت ، انتقال جرم ، آنالیز کویله حرارتی جا به جایی ، آنالیز کویله حرارتی- الکتریکی ، آکوستیک ، مکانیک خاک ، آنالیز پیزو الکتریک ، آنالیز الکترو مغناطیسی و دینامیک سیالات را شبیه سازی نمود به همین سبب بیشتر مسائل در حوزه مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران ، مهندسی برق - سخت افزار مهندسی هوا و فضا ، مهندسی مواد در آباکوس قابل تحلیل خواهند بود.

اهدف دوره آباکوس یک نرم افزار شبیه ساز چند کاربردی است. از آباکوس می توان در تحلیل های استاتیکی، تحلیل های دینامیکی، شبه استاتیکی، شبیه سازی سازه ها و ... استفاده کرد. هدف اصلی برگزاری این دوره آموزش مباحث پیشرفته دستوری نرم افزار و یادگیری دستورات برای تحلیل های مربوطه می باشد.

سرفصل مطالب :

نحوه تعریف اتصالات مجازی(Connector)

تحلیل جوشکاری با سابروتین

تحلیل کشش عمیق با ماده غیر همگن و فتر مجازی

تکنیک مش سازگار (Adaptive Mesh)

تحلیل پیزو الکتریک

تحلیل بهینه سازی حجمی (Optimization)

تحلیل و مدلسازی شکست و پارگی

تحلیل خزش(Creep)

تحلیل ترک با روش Seam crack(برای بررسی انرژی های رشد ترک)

تحلیل ترک با روش XFEM(برای بررسی مسیر رشد ترک)

تحلیل بر هم کنش سیال و جسم ( Co-Simulation )

تکنیک خاموش و روشن کردن المانها

بدست آوردن عکس العمل معتلعی اجسام (Section Forces)